SZKOLENIA darmowe
W Eventdrone.pl mamy Ciebie zestaw wielu darmowych szkoleń, niezależnie czy jesteś naszym klientem możesz uzyskać dostęp do darmowych szkoleń rejestrując się w Eventdrone.pl. W skład powyższych darmowych szkoleń wchodzą między innymi:
Szkolenie z obsługi aplikacji DJI GO, DJI Pilot, DJI Fly, DJI GO 4.0
Szkolenie z obsługi aplikacji DroneRadar
Rozszerzone szkolenie w kat. Otwartej – A1/A3
Szkolenie z obsługi aplikacji UAV Forecast
Szkolenie z obsługi aplikacji Windy
Szkolenie z obsługi systemu Pansa-UTM
Szkolenie z obsługi aplikacji UgCS
Szkolenie z obsługi aplikacji Airmap
SZKOLENIe a1/a3
Szkolenie A1/A3 kwalifikuje się do kategorii otwartej. Zezwala ono na operacje niskiego ryzyka, które nie wymagają zgody ULC. Maksymalna waga startowa bezzałogowego statku powietrznego w kategorii A1 to 250 g, w podkategorii A3 nie może natomiast przekroczyć 25 kg. Loty możemy wykonywać tylko w zasięgu wzroku i maksymalnie do 120 metrów wysokości. Nie ma możliwości wykonywania lotów FPV.
Nasze szkolenie A1/A3 stworzone jest całkowicie w formie wideo-learningu dzięki czemu dużo łatwiej przyswaja się wiedzę, ponadto jest obszerniejsze niż to dostępne na stronie ULC.
Główne ograniczenia uprawnień OPEN A1/A3:
A1 – przelot nad osobami postronnymi (z ograniczeniami) ale nie wolno wlatywać nad zgromadzenia osób
A3 – nie wolno wlatywać nad poszczególne osoby i zgromadzenia. Operacje SBSP mogą odbywać się w bezpiecznej odległości co najmniej 150 metrów w poziomie od terenów mieszkaniowych, użytkowych, przemysłowych lub rekreacyjnych
SZKOLENie A2
Szkolenie A2 kwalifikuje się do kategorii otwartej. Zezwala ono na operacje niskiego ryzyka, które nie wymagają zgody ULC. Maksymalna waga startowa bezzałogowego statku powietrznego w tej kategorii nie może przekroczyć 900 g. Loty możemy wykonywać tylko w zasięgu wzroku i maksymalnie do 120 metrów wysokości. Nie ma możliwości wykonywania lotów FPV.
W przypadku tego szkolenia, po przejściu kursu należy zdać egzamin teoretyczny. Szkolenie i egzamin odbywa się w formie zdalnej.
Głównym ograniczeniem uprawnień OPEN A2 jest to iż nie wolno wlatywać nad osoby i zgromadzenia osób. Minimalna odległość pozioma od osób to 30 m lub 5 m jeżeli dron posiada funkcję ograniczającą prędkość lotu. Ponadto mamy ograniczoną możliwość wykonywania lotów w wielu strefach lotniczych.
Szkolenia NSTS
Szkolenia NSTS są to szkolenia w kategorii szczególnej. W tej kategorii kursanci po uzyskaniu certyfikatu mogą wykonywać operacje średniego ryzyka. Na loty wymagana jest zgoda lub poinformowanie ULC o operacji. Warunki lotów są określane na podstawie analizy ryzyka, jednakże uprawnienie NSTS zawiera w sobie już zrealizowane i zaakceptowane analizy ryzyka, a my po odbytym szkoleniu mamy obowiązek jednorazowo oświadczyć przed ULC, że będziemy wykonywać loty zgodnie z przepisami i analizą ryzyka zawartą w danym uprawnieniu NSTS.
Po szkoleniach w tej kategorii zgodę na operacje można uzyskać na trzy sposoby: oświadczenie o operacji zgodnej ze standardowym scenariuszem NSTS, wniosek o zezwolenie na operację oraz certyfikat LUC.
W praktyce posiadając uprawnienia NSTS zwolnieni jesteśmy z wielu ograniczeń jakie nałożone są na pilotów wykonujących loty w kategorii otwartej A1/A2/A3.
Szkolenia NSTS w kategorii SPECIFIC można podzielić na VLOS i BVLOS i składają się one z części teoretycznej i praktycznej.
Nasze szkolenia NSTS w części teoretycznej realizowane są na trzy sposoby:
e-learningowo
webinarowo
stacjonarnie
W części praktycznej natomiast szkolenia realizowane są stacjonarnie w wybranym przez uczestnika mieście w formacie 1:1 (jeden instruktor vs jeden kursant). Część praktyczna trwa od 4 do 16 godzin w zależności od rodzaju szkolenia NSTS.
Szczegółowe opisy szkoleń do scenariuszy standardowych NSTS:
Scenariusz NSTS 01
NSTS-01 – obejmują loty dronami o masie startowej mniejszej niż 4 kg
z obserwatorem lub nie, w zasięgu wzroku (VLOS)
latanie z zachowaniem bezpiecznej odległości od osób postronnych i mienia do 12om
możliwość latania w trybie FPV do 500m od pilota bezzałogowego statku powietrznego i do wysokości 50 m.
Scenariusz NSTS 02
NSTS-02 – uprawniają do lotów dronami o masie do 25 kg
możliwość latania w zasięgu wzroku (VLOS)
tylko w kategorii MR – multirotor (np. DJI Matrice 300 RTK, Matrice 600).
Scenariusz NSTS 05
NSTS-05 – uprawnia do wykonywania lotów BVLOS dronami o masie startowej mniejszej 4 kg
w odległości nie większej niż 2 km od pilota bezzałogowego statku powietrznego.
Scenariusz NSTS 06
NSTS-06 – umożliwia loty w zasięgu oraz poza zasięgiem wzroku (BVLOS – Beyond Visual Line of Sight) dronami o wadze do 25 kg
w odległości nie większej niż 2 km od operatorów bezzałogowych systemów powietrznych.
Uzyskanie europejskiego certyfikatu przez pilota drona pozwala też uzyskać zgodę Prezesa ULC na wykonywanie lotów wykraczających poza uprawnienia NSTS, czyli np. powyżej 120 metrów. Ponadto uprawnienia NSTS będą w przyszłości przekształcone w uprawnienia STS, które będą pozwalać na wykonywanie lotów na terenie całej UE.
Szkolenia NSTS realizujemy między innymi w:
WARSZAWIE, ŁODZI, TRÓJMIEŚCIE, KATOWICACH, KRAKOWIE, WROCŁAWIU, PABIANICACH, MŁAWIE, BYDGOSZCZY, TORUNIU, SZCZECINIE, BIAŁYMSTOKU, CZĘSTOCHOWIE, KIELCACH, LUBLINIE, OLSZTYNIE, SIEDLCACH, SZCZECINKU, KOSZALINIE, POZNANIU, JASTARNI, RZESZOWIE, NOWYM SĄCZU, GORZOWIE WIELKOPOLSKIM, ZIELONEJ GÓRZE, KONINIE I WIELU WIELU INNYCH.
egzaminy
Jako Eventdrone.pl jesteśmy podmiotem wyznaczonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, do przeprowadzania egzaminów kandydatów na pilotów w kategorii Otwartej i Szczególnej.
W ramach egzaminu NSTS z automatu dodajemy uprawnienie w podkategorii A2, które warto mieć choćby ze względu na brak obowiązku noszenie kamizelki odblaskowej w trakcie lotu.
Przed przystąpieniem do egzaminu NSTS z wiedzy teoretycznej konieczne jest ukończenie szkolenia praktycznego w ramach scenariusza lub scenariuszy standardowych i uzyskanie pozytywnej oceny umiejętności praktycznych uzyskanych na szkoleniu praktycznym. Szkolenie praktyczne należy przejść u operatora szkolącego, który nie może być jednocześnie podmiotem egzaminującym.
Szczegółowe informacje o egzaminach A2 i NSTS znajdziesz w zakładce szkolenia/egzaminy.
SZKOLENIa specjalistyczne
Szkolenia specjalistyczne mają na celu rozwój umiejętności, podniesienie kwalifikacji oraz zwiększenie możliwości swoich, swoich pracowników i swojego drona.
Szkolenia przygotowują uczestników do wykonywania zadań z wykorzystaniem profesjonalnych i zaawansowanych systemów współpracujących z platformami latającymi. Oferowane przez nas szkolenia obejmują zagadnienia z różnych dziedzin, mogą dotyczyć wykorzystywania dronów wyposażonych w system mobilnego laboratorium SOWA lub SoftBlue, służących do wykrywania i identyfikacji źródeł emisji zanieczyszczeń powietrza, mogą to być również szkolenia z wykorzystaniem zaawansowanych kamer termowizyjnych i multispektrlnych montowanych na platformach latających.
Ponadto nasze szkolenia obejmują również działania typu SAR, które wykorzystuje się w misjach poszukiwawczo–ratunkowych, tworzenie modeli 3D oraz siatek punktów, tworzenie ortofotomap, szkolenia przygotowujące do inspekcji turbin wiatrowych i farm fotowoltaicznych oraz wiele wiele więcej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu szkoleniach zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, przedstawimy aktualną ofertę i opowiemy co nowego pojawiło się w ostatnim czasie w naszej ofercie.
SZKOLENIa warsztatowe
Szkolenia warsztatowe to szkolenia dla tych, którzy przy pomocy najlepszych specjalistów, fotografów, filmowców czy konstruktorów chcą rozwijać swój warsztat w wąskiej dziedzinie.
Szkolenia warsztatowe jak sama nazwa wskazuje opierają się przede wszystkim na doskonaleniu warsztatu z danego zagadnienia.
Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie umiejętności fotograficznych lub chcesz robić jeszcze lepsze filmy to szkolenia warsztatowe są właśnie dla Ciebie.
Jeżeli chcesz nauczyć się od podstaw budować drony wyścigowe FPV to takie szkolenia również u nas znajdziesz.
Szkolenia prowadzone w formie wrsztatów to ciekawe urozmaicenie oferty, z której mogą korzystać pasjonaci, amatorzy czy najmłodsi.