Back

NASZA HISTORIA

Siedem lat naszej przygody z dronami.

155000
przejechanych kilometrów
13
Certyfikowanych Instruktorów
2240
Wyszkolonych kursantów
21
Kursów online

“Właśnie teraz i właśnie tutaj otwierają się przed Tobą nowe możliwości.”

Mikołaj Kosmowski, Founder

OPOWIEM CI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

Wszystko rozpoczęło się w 2015 roku, kiedy w sieci natrafiłem na filmy grupy pilotów dronów z Atlanty. Piloci Ci przedstawiali się jako RotoRiot i wyczyniali z dronami niesamowite rzeczy a nagrania z kamer gopro umieszczonych na pokładach ich dronów wyglądały obłędnie. Wtedy zrozumiałem, że też chce to robić.

RotoRiot razem z Mr. Steele, jednym z najlepszych pilotów FPV na świecie na czele spowodowali, że kompletnie dałem się pochłonąć mocno początkującej wtedy w Polsce branży dronowej, a dokładniej lataniu fpv/freestyle. Rozpoczął się szał budowania i rozbijania dronów, zamawiania pudeł części, jeżdżenia po całym kraju i nagrywania filmów. Mówiąc szczerze.. wkręciłem się!

Rok później, w 2016 roku byłem już instruktorem UAVO i szkoliłem przyszłych pilotów dronów do egzaminów państwowych, po których zaliczeniu uzyskiwali oni świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego, dzięki czemu mogli rozpocząć swoją przygodę z dronami. Był to czas bardzo szybko rozwijającej się branży i ogromnego zainteresowania szkoleniami, a ja miałem szczęście pracować wtedy dla największej firmy szkoleniowej w Polsce, co oznaczało mnóstwo pracy i czasem bywanie w domu 4 dni w miesiącu. 
Było super!

Do 2018 roku w taki sposób poznawałem świat szkoleń, pracę w branży i przyszłych znajomych, których mam do dziś. W sierpniu 2018 przeprowadziłem się do Warszawy i zostałem głównym instruktorem największej i najlepszej ówcześnie szkoły pilotów dronów – DJI Academy Polska, co ostatecznie doprowadziło mnie w 2020 roku do obięca stanowiska jej dyrektora.

Rok 2022 to rok zmiany czego efektem jest EventDrone.pl, firma zbudowana na moim 7 letnim doświadczeniu, setkach poznanych ludzi i setkach przeprowadzonych szkoleń, na tysiącach wylatanych godzin i dziesiątkach rozbitych dronów. Jednym słowem, ta firma to ja i moje doświadczenia, które wraz z doświadczonymi współpracownikami będziemy przekazywał dalej, każdemu kto z tą branża chce wiązać przyszłość.

Dziękuję, że tu jesteś i mam nadzieje, że zobaczymy się na szkoleniu lub w terenie 🙂

Mikołaj Kosmowski

Founder

CO ROBIMY W EVENTDRONE.PL?

Przede wszystkim zajmujemy się szkoleniami pilotów bezzałogowych statków powietrznych i to jest nasza najmocniejsza strona ale cały czas się rozwijamy i szukamy nowych wyzwań.

Skłoniło nas to do rozpoczęcia również działalności związanej z organizacją nowatorskich atrakcji eventowych, w których wykorzystujemy bezzałogowe statki powietrzne i które za każdym razem malują na twarzach uczestników tych wydarzeń szerokie uśmiechy. Budujemy i organizujemy od podstaw całe imprezy, zawody dronów czy pokazy. Ponadto przeprowadzamy też zaawansowane usługi z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Nasza ekipa to zapaleńcy i pasjonaci związani z dronami od samego początku istnienia tej branży a wśród nas są doświadczeni szkoleniowcy, specjaliści w wąskich dziedzinach, uczestnicy zawodów droneracing, operatorzy i fotografowie. Możemy pochwalić się organizacją miedzy innymi eventów dla znanych marek związanych z motoryzacją i gastronomią, dużymi inspekcjami farm wiatrowych i fotowoltaicznych, czy profesjonalnymi produkcjami filmowymi.

Z radością podejmiemy się wyzwania organizacji kolejnego szkolenia, inspekcji, wydarzenia czy filmu.

Team Eventdrone.pl

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

DOŁĄCZ DO NAS!

DOKUMENTACJA NASZEGO OŚRODKA SZKOLENIOWEGO

Decyzje Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego i wpis do rejestru instytucji szkoleniowych

Language